Gości na stronie było: 28730   /   Other languages:        michal.skrzypczyk@wp.pl
michalskrzypczyk75@gmail.com
Kadra U14: Opolski ZPN - Podkarpacki ZPN 1:7 ! | Ponad 200 zdjęć w Galerii | MVP Turnieju Respect Cup U-12 w Szalowej |
Krośnianka najlepszą piłkarką Podkarpacia? 12-latka żyje futbolem  źródło: www.krosno24.pl / 2017-12-22 17:11:11
12-letnia Ania Skrzypczyk z Krosna została nominowana do nagrody "Podkarpacka NIKE 2017" w kategorii najlepsza piłkarka. Zawodniczka Beniaminka Krosno solidnie sobie na to zapracowała. Na nagrodę szanse ma także dwóch trenerów młodzieżowych - Marcin Maculski z Beniaminka oraz Dariusz Liana z Karpat Krosno.

Rok 2017 należał do Ani Skrzypczyk. 12-latka reprezentująca Akademię Piłkarską Beniaminek Krosno najpierw została królem strzelców wojewódzkich eliminacji, a następnie najlepszą zawodniczą turnieju finałowego "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku", na którym drużyna drugi raz z rzędu zdobyła wicemistrzostwo Polski.

Talent krośnianki zauważył także sztab szkoleniowy niemieckiego klubu VFL Wolfsburg, należącego do światowej czołówki drużyn w futbolu kobiet. Ania aż trzy razy była na zgrupowaniu w Niemczech. W marcu jedzie tam po raz kolejny.

Jeszcze jednym wyróżnieniem dla młodej zawodniczki było zakwalifikowanie się do Akademii Młodych Orłów - rzeszowskiej szkółki działającej pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Ania żyje piłką nożną. Trenuje praktycznie codziennie, trzyma specjalną dietę. W Beniaminku przeniesiono ją do grupy chłopców. Jej rozwój postępuje - mówi Michał Skrzypczyk, dumny tata.

Sukcesy krośnianki nie uszły uwadze działaczy Podkarpackiego Związki Piłki Nożnej, który 19 grudnia ogłosił listę nominowanych do nagrody NIKE - najważniejszego wyróżnienia w regionalnym środowisku piłkarskim. Ania ma szansę zdobyć tytuł najlepszej piłkarki roku.

- 12-letnia Ani Skrzypczyk z Beniaminka Krosno znacznie przyczyniła się do drugiego z rzędu wicemistrzostwa Polski w turnieju o Puchar Tymbarku, a jej talent dostrzegli skauci Wolfsburga, zapraszając na testy do jednej z najlepszych kobiecych drużyn świata - uzasadnił nominację Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i przewodniczący kapituły konkursowej.

Warto dodać, że oprócz 12-latki nominacje do nagrody w kategorii trener młodzieżowy otrzymało dwóch szkoleniowców krośnieńskich drużyn - Marcin Maculski z Beniaminka oraz Dariusz Liana z Karpat. W poprzednich latach NIKE zdobyło już dwóch trenerów młodzieży z Krosna - Marcin Włodarski i Grzegorz Raus. Wszystkie nominacje dowodzą, że nasza młodzieżowa piłka nożna trzyma wysoki poziom.

Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się 9 lutego w Łańcucie.Popularne zdjęcia
więcej zdjęć

Popularne wideo
więcej filmów

Anna Skrzypczyk Official Website    Strona główna  /  Sylwetka  /  W mediach  /  Galeria  /  Kontakt